Мінераловатні плити для утеплення: особливості використання
Мінераловатні плити використовуються на території України (Київ та інші міста) для утеплення приміщень. Вони застосовуються при індивідуальному будівництві та зведенні громадських будівель. Крім теплоізоляції матеріал добре гасить шуми. Але як правильно вибрати мінераловатні плити, характеристики яких різні? Що потрібно знати для покупки якісного матеріалу? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в статті.
Плита мінеральна для утеплення: виробництво, сфера застосування, переваги
При виготовленні мінеральної вати використовуються: доменні шлаки, гірські породи вулканічного походження, скло (шлаковата, кам’яна вата та скловата). У розплав додаються сполучні компоненти. Отримана маса формується в мінераловатні плити, які відрізняються за розміром та товщиною.
До основних плюсів матеріалу відносяться:
- висока міцність;
- невелика маса;
- відсутність процесів гниття;
- відлякування дрібних шкідників;
- вогнестійкість, при нагріванні матеріал не виділяє токсичних речовин;
- тривалий термін експлуатації (до 50 років).
Одна з головних переваг – висока теплопровідність мінераловатних плит. Ось чому матеріал використовується для теплоізоляції покрівельних споруд, дахів, стель та перекриттів, підлоги, стін та перегородок. Але, щоб правильно вибрати мінераловатні плити, характеристики потрібно враховувати в першу чергу.
Основні параметри, на які потрібно звернути увагу
Теплопровідність мінераловатних плит варіюється в межах від 0,036 до 0,042 Вт/(м*К). Але потрібно враховувати, що при намоканні матеріалу показник значно погіршується.
Плита мінеральна для утеплення має вогнестійкі властивості. Навіщо це потрібно? Для запобігання поширенню полум’я, що важливо при зведенні житлових об’єктів. Показники не змінюються при контакті з повітрям, прогрітим до 750°C та поверхнями, температура яких дорівнює 400°C.
Щільність жорсткої мінераловатної плити становить 100-150 кг/м³. Також використовуються м’які, тверді та напівтверді пластини, вироби підвищеної жорсткості. Всі показники зазначаються на упаковці або в супровідних документах. Чим вище щільність жорсткої мінераловатної плити, тим краще блок витримує деформаційні навантаження.