Неправильне влаштування гідрозахисного штукатурного шару
Цей етап не є винятком і на ньому теж можна наробити значних помилок як з вибором неправильних комплектуючих, так і з їх використанням.
Як було описано в попередньому розділі – система зовнішньої скріпленої теплоізоляції багатошарова і неоднорідна. При нагріванні на сонці фасад розширюється і в теплоізоляція утворюється напруга, в результаті якого можуть з’являтися мікротріщини в штукатурному шарі. Щоб цього уникнути в штукатурку укладають склосітку. Але не всі фасадчики використовують сітку необхідної щільності. Не рідко ми помічали, як для армування використовується інтер’єрна сітка низької щільності (90, 110 або 135 грам / кв.м.).
Оскільки склад для виконання базового армуючого шару виготовляється на полімер-цементній основі, то в ньому присутня лужне середовище, яке активно роз’їдає склотканинну сітку. Для того, щоб зберегти сітку, ряд виробників робить для неї спеціальне антилужне просочення. Природно, така сітка в закупівлі на кілька порядків дорожче і тому це провокує недобросовісних виконавців використовувати сітку без просочення, яка через 2-3 сезони руйнується і перестає виконувати свою функцію.
Застосовуючи навіть правильну сітку, варто стежити за правильним її укладанням. Під час утоплення її в штукатурний шар обов’язковою умовою є нахлест між шарами в 50-100мм.
Крім всіх аспектів зі склосіткою, не варто забувати про якість самої штукатурки. Не варто замовляти у підрядників комплектації з використанням маловідомих вітчизняних виробників. Оскільки їх низька вартість говорить лише про дуже малий вміст полімерних добавок і мікроволокон, які роблять склад пластичним і стійким до деформацій.
Дізнатися як правильно виконати влаштування гідрозахисного штукатурного шару можна у відповідному розділі нашого сайту.