Як краще утеплювати квартиру: зсередини чи ззовні?
Комфортний мікроклімат у будинку для людини досягається при кімнатній температурі від +20 до +25 °C та вологості в межах 60 %. З огляду на погодні умови нашої лінії, він створюється штучно за допомогою обігріву приміщення. Велика кількість тепла йде через стіни. Тому доводиться шукати шляхи ізоляції будівлі від довкілля. Але який варіант вибрати — утеплювати стіни зовні чи зсередини? Будь-яка помилка в процесі може призвести до великих неприємностей — призвести до вогкості, промерзання стін, появи грибка тощо.
Який спосіб теплоізоляції кращий? Як правильно вибрати матеріал? У господарів приміщення виникає багато питань, на які ми намагатимемося відповісти.
Утеплення стін із зовнішнього боку: переваги та недоліки
Перш ніж відповісти на питання про те, як краще — утеплювати стіни зсередини або зовні, розберемося в перевагах та недоліках кожної технології.
Зовнішній спосіб вважається кращим завдяки його явним перевагам, які полягають у:
- Захист від зовнішнього впливу. Утеплення добре оберігає стіни від промерзання, просочення вологою, утворення плісняви.
- Мінімізація теплових деформацій конструкції. Це може статися через значні перепади температури.
- Збереження корисної площі приміщення. Різниця між утепленням стін зовні чи зсередини очевидна. У першому випадку не втрачається внутрішній простір квартири.
- Зниження енерговтрат. Особливо це помітно у будинках, що мають автономне опалення.
Незважаючи на явні плюси, утеплення зовні має недоліки:
- необхідність додаткового обладнання при роботах на висоті;
- вартість матеріалу та його монтажу вища, ніж якщо утеплювати зсередини.
Утеплення стін зсередини або зовні: відмінні риси
Внутрішнє утеплення використовують у ситуаціях, якщо зовнішнє недоступне. Цей варіант має більше недоліків, ніж переваг.
Технологічне внутрішнє утеплення — прокладка між гіпсокартоном та стіною. Це призводить до того, що в холод температура зовнішньої поверхні менше точки роси. Остання посідає внутрішню частину стіни. В результаті такі будинки схильні до вогкості та поширення грибка, що згубно позначається на здоров’ї людини.
Часте провітрювання негативно впливає. Холодне повітря швидко знижує кімнатну температуру, на відміну зовнішнього утеплення. Ще одним великим недоліком є зменшення корисної площі в середньому на 10%.
До переваг даного виду утеплення можна віднести доступність обладнання, матеріалів та робіт, які можна зробити незалежно від погодних умов.
Якими матеріалами та як краще утеплювати квартиру зсередини чи зовні?
Якщо ви вирішили утеплювати квартиру зовні чи зсередини, необхідно правильно вибрати матеріал. Існує кілька критеріїв, на які слід звернути увагу:
- Гарючість. Вказує, як поведеться матеріал під час займання. Наприклад, пінопласт змінює свою структуру, а ось мінвата не горить.
- Теплопровідність. Рекомендується використовувати матеріал із низьким коефіцієнтом. Наприклад, до хороших утеплювачів належать сучасні матеріали — піноплекс, мінвата та ін.
- Екологічність. Характеристика особливо важлива при внутрішньому утепленні.
Існують інші параметри підбору матеріалу (коефіцієнт водопоглинання, паропроникність, щільність тощо). Отже, як краще утеплювати квартиру зсередини чи зовні? Однозначно — останній варіант, зовнішнє утеплення має більше переваг. Звичайно, важливо орієнтуватися на конкретну ситуацію та свої можливості.