Утеплення фасадів > Статті > Чи потрібно утеплювати квартиру у 2022 році?

Чи потрібно утеплювати квартиру у 2022 році?

Питання утеплення квартир не нове. Як тільки приходить зима, у приміщенні з’являється зайва вологість або не дуже комфортна температура, кожен із нас задається вирішенням цієї проблеми. Центральне теплопостачання не рятує, лаємо комунальні служби — і знову мерзнемо наступного року. А от якщо спитати мешканця приватного будинку чи квартири з автономним опаленням, у них сумнівів не буде: «Так».
Чи потрібно утеплювати квартиру у 2022 році?
Навіщо економити електроенергію?
Без обігріву жити можна, але навряд такі умови можна назвати людськими. Ми з вами вже зараз є свідками аварійних та віялових відключень, хоча встигли про них забути. Хтось обурюється, хтось співчуває, а треба просто подумати, чим ми можемо допомогти своїй країні. Починати треба із себе. Що сьогодні я можу вимкнути, щоб заощадити електроенергію?
Часто можна почути думку, чим врятує Україну один вимкнений обігрівач. Один може й ні, а по одному в кожній квартирі точно забезпечать когось електроенергією. Нас із дитинства привчали до того, що треба ділитися. Це як хліб у Маріуполі, Ізюмі, Мар’їнці та інших постраждалих містах. Одним буханцем усіх не нагодуєш, але це краще, ніж зовсім нічого. І його цінують.
По суті, включно із зайвим електроприладом, ми ризикуємо залишитися з вами в холодних квартирах. Осінь – пора плюсових температур, взимку з настанням холодів все стане ще складніше. А система не витримує вже зараз.
Як утеплити своє житло?
Але ми звикли до опалення та комфорту, і нічого поганого в цьому немає. Розумна людина хоче нормальних умов життя. Що він може зробити для цього? Утеплити. Допомогти собі та оточуючим тоді, коли, здається, це неможливо.
Утеплення стін – реальна альтернатива опаленню. Мешканці ОСББ, які зібралися та обшили будинки за допомогою теплоізоляційних матеріалів, обігрівачі не включають і на холод у квартирах навіть у листопаді не скаржаться.
А зараз як утеплитись? Варіанти є. Найбільше тепла ми втрачаємо через вікна та двері, тому вони перші на черзі. Обов’язково обклеїти вікна тим, у кого вони виготовлені з дерева. Зовні непогано додатково утеплити їх за допомогою поліетилену. Замазка, тканинні смужки та всемогутній скотч нам на допомогу. На двері без особливих зусиль можна знайти теплоізоляційні матеріали.
Навіщо це потрібно, якщо є обігрівач та камін? Коли немає електроенергії, вони перетворюються на предмет декору. Не працюватимуть тепла підлога та центральне опалення.
Зима 2022 обіцяє бути складною. Ми знову захочемо забезпечити себе комфортом, дружно включимо електроприлади, а врешті-решт все залишимося в холодних квартирах. Утеплене приміщення не обігріватиме себе самостійно, але збереже затишок навіть без додаткових джерел опалення. Ми, українці, майже рік відчуваємо на собі весь тягар війни. Ситуація є непередбачуваною, але заощадивши сьогодні, ми можемо забезпечити себе електроенергією завтра.
Давайте трохи повоюємо і на цьому фронті, разом дружно утеплимо своє житло.