Утеплення фасадів > Статті > Чим краще утеплити будинок ватою чи пінопластом?

Чим краще утеплити будинок ватою чи пінопластом?

Чим краще утеплити будинок ватою чи пінопластом?

Чим краще утеплити фасад будинку зовні: пінопластом або мінватою?

Фахівці з Tepla Kvartyra рекомендують утеплювати свої квартири з метою економії. З першими похолодання доводиться використовувати обігрівачі. Це значно збільшує витрати електроенергії, при цьому ефект буде короткостроковим. Вибравши дешевий варіант матеріалів утеплювача — пінопласт або мінвату — буде набагато простіше зберегти у приміщенні комфортну температуру.

Хоча обидва варіанти можуть добре тримати тепло, є суттєві відмінності. У пінопласті низька тепловіддача реалізується завдяки великій кількості осередків повітря. При виборі, що тепліше — пінопласт або мінвата, перший матеріал отримує перевагу залежно від товщини. Пінополістирол також має непоганий коефіцієнт поглинання шуму. Достатньо додати кілька сантиметрів матеріалу на зовнішній фасад, щоб суттєво приглушити звуки зовні.

Перш ніж вибрати, чим краще утеплювати — пінопластом або мінеральною ватою, варто розібратися у властивостях та особливостях. Скловата — найдешевший із усіх варіантів. Вона раніше часто застосовувалася при будівництві, але потребує особливої ​​обережності під час монтажу. При роботі з нею обов’язково застосування захисних засобів.

Чим краще утеплювати стіни зовні: мінватою чи пінопластом?

Утеплення зовнішніх стін змінює вигляд будівлі. Варто враховувати, чи можуть матеріали утеплювача та стіни конфліктувати між собою. Щоб бути впевненим у виборі, проконсультуйтеся з майстрами Tepla Kvartyra. Завдяки великому досвіду робіт спеціаліст допоможе підібрати найкращий варіант для встановлення. Другий вид мінеральної вати — шлаковата — має підвищену кислотність. Вона вбирає вологу та роз’їдає металеві та пластикові деталі, у тому числі фіксатори.

При утепленні стін пінопластом або мінватою потрібно ретельно підготуватися до процесу. Мінусом пінополістиролу є низька гнучкість. Під час монтажу на нерівну поверхню можна зламати плиту. Перед встановленням стіну потрібно зачистити та додатково обробити.

Якщо вам цікаво, чим краще утеплювати будинок зовні — мінватою або пінопластом, візьміть до уваги деякі факти про мінеральну вату:

  • залежно від густини може застосовуватися для утеплення труб, перегородок, зовнішніх стін і навіть залізобетонних конструкцій;
  • добре захищає від зовнішнього шуму;
  • додатково служить захистом від пожеж;
  • зручний для монтажу та транспортування матеріал;
  • підходить для роботи в нестандартних умовах.

Але головний фактор при виборі — відповідь на питання, що найкраще тримає тепло — мінвата чи пінопласт. Все залежить від марок матеріалів, але якщо порівняти за ціною, виграє пінопласт.

Що краще вибрати для утеплення фасаду будинку: пінопласт чи мінвата?

Одним із недоліків пінопластових блоків є нестійкість до фізичного впливу. Якщо питання, що краще — мінеральна вата або пінопласт — наголошувати на стійкості до пошкоджень, краще купувати вату.

Також щільніші марки мінвати, крім стійкості до фізичного впливу, мають кращі характеристики теплопровідності. Однак, відмінність у ціні може відіграти ключову роль. З огляду на необхідність транспортування варто зробити вибір на користь мінвати. Вона компактніша і не постраждає від перевезення з іншими будівельними матеріалами.

Отже, що тепліше: пінопласт чи мінеральна вата? Здебільшого пінопласт має нижчі теплоізоляційні показники, програючи за якістю лише кільком маркам базальтової вати.