Утеплення фасадів > Статті > Чим утеплювати стелю квартири на останньому поверсі

Чим утеплювати стелю квартири на останньому поверсі

Як утеплити стелю у квартирі на останньому поверсі: основні рекомендації

Для збереження комфортної температури в приміщенні подумайте про утеплення стелі. Як правило, у старому житловому фонді над ним розташовані горищні перекриття. Останні утеплені сипучими матеріалами типу керамзиту чи шлаку. Їхня перевага полягає в довговічності. Але сучасні рішення набагато зручніше та ефективніше. Такі матеріали мають нижчу вагу, чудові теплоізолюючі показники. Вони мають мінімальне навантаження на конструкцію, що важливо для тривалого використання.

В ідеалі утеплення стелі у квартирі на останньому поверсі необхідно проводити зовні приміщення. Але це не завжди можливо, оскільки у багатьох будинках на горищі прокладено комунікації. Більшою мірою метод підходить для приватних котеджів, дач та подібних об’єктів. Для вирішення проблеми у багатоквартирних будинках здійснюється утеплення зсередини приміщення. Спосіб менш ефективний, але за відсутності інших варіантів має місце.

Як утеплити стелю на останньому поверсі: матеріали для внутрішнього оздоблення

При внутрішньому утепленні стелі у квартирі на останньому поверсі необхідно врахувати якість матеріалу, його безпеку для здоров’я, негорючість. Теплоізолятор не повинен виділяти шкідливі речовини, оскільки це негативно вплине на ваше самопочуття. Якщо промерзають поверхні в квартирі, використовуйте:

  1. Пінопласт.
  2. Мінеральну вату.
  3. Базальтову вату.

Пінопласт вважається одним із найпоширеніших утеплювачів. Його переваги укладені у відсутності токсичності, стійкості до дії механічних навантажень. Але є й практичніші матеріали для утеплення стелі останнього поверху.

Мінеральна та базальтова вати випускаються у вигляді рулонів або плит. Після їх укладання за допомогою клею або шурупів потрібен монтаж гіпсокартону або натяжної стелі. До переваг матеріалів відносяться: простота установки, вогнестійкість, тривалий термін експлуатації. При монтажі неприпустимо пресувати теплоізолятор. В іншому випадку бульбашки повітря, розташовані між шарами для збереження тепла, зникнуть. Відповідно, матеріал перестане виконувати свою функцію повною мірою.

Чим утеплювати стелю квартири на останньому поверсі

Утеплення стелі на останньому поверсі із зовнішнього боку

Якщо промерзає стеля на останньому поверсі, то ефективний спосіб теплоізоляції — прокладання матеріалу зовні. У такому разі у приміщенні не буде холодно. Якщо ж промерзання занадто велике, то додатково рекомендовано утеплити підлогу та стіни.

Щоб зробити все правильно, необхідно прокласти матеріал зовні, виключаючи утворення щілин і зазорів. Всі роботи здійснюються на горищі, можна використовувати будь-який матеріал.

Якщо ви задумалися про те, чим утеплити стелю у квартирі на останньому поверсі, зверніть увагу на сучасні ізолятори у вигляді плит із пінополістиролу. Вони відмінно виконують свої завдання навіть при різких перепадах температури, не вбирають воду, мають малу вагу. Плити закріплюються за допомогою клею, після чого рекомендовано посипати керамзитом. Щоб останній не розсипався, зазвичай встановлюють дерев’яні борти.

Холодна квартира — це відсутність комфорту, регулярні захворювання. Скористайтеся одним із запропонованих способів, щоб утеплити стелю на останньому поверсі. І необов’язково лізти на дах. Спосіб передбачає внутрішню прокладку утеплювача.