Утеплення фасадів > Статті > Для чого потрібна мінеральна вата

Для чого потрібна мінеральна вата

Проблема надійної теплоізоляції в побуті і промисловості виникла давно. Один з перевірених методів її рішення – це утеплення мінеральною ватою. Даний волокнистий матеріал виготовляють з розплавленого скла, різних гірських порід або металургійних шлаків.

Різновиди мінвати

Сьогодні найчастіше роблять скляну, базальтову і мінеральну вату, отриману з розплавів доменного шлаку.  Матеріали відрізняються не тільки способом отримання, але також своїми технічними параметрами. Мінеральна вата, характеристики якої відрізняються такими показниками, як: довжина волокон, товщина, термостійкість, опір динамічним навантаженням, агресивних речовин, випускається промисловим шляхом.  Вона може мати різну структуру волокнистості, завдяки чому володіє різними властивостями.

Основні переваги матеріалу

У числі ключових переваг даного утеплювача можна назвати:

  • вогнестійкість;
  • біологічну та хімічну стійкість до різних гризунам, агресивних середовищ;
  • негігроскопічна і одночасно хороша паропроникність;
  • низьку теплопровідність;
  • достатню міцність і корозійну стійкість;
  • високу звукоізоляцію;
  • екологічну безпеку і довговічність.

Мінвата легко монтується, її можна без зусиль різати ножицями або ножівкою, надаючи будь-яку необхідну форму.  Однак головною перевагою цього утеплювача є низька теплопровідність і стійкість до впливу агресивних хімічних речовин, що й обумовлює його широку популярність на ринку сучасних будматеріалів.

Застосування утеплювача

Мінвата, характеристики якої настільки привабливі, в даний час є одним з найбільш затребуваних матеріалів для утеплення житлових будинків, господарських будівель і інших конструкцій.

Широке поширення отримала базальтова мінеральна вата, властивості якої дозволяють використовувати її для утеплення стельових перекриттів, підлог, фасадів, різних комунікацій і повітропроводів, прокладених в землі.  Цей вид утеплювача має тривалий термін служби (близько 70 років), він абсолютно безпечний і не шкідливий для людини, тварин. Недорогий і надзвичайно ефективний, він і зараз користується великою популярністю в житловому будівництві і промисловості.