Утеплення фасадів > НеПравильне утеплення квартири > Помилки при виборі утеплювача

Неправильний вибір утеплювача

Найбільш часто в практиці зустрічається три помилки у виборі утеплювача

Герметизация примыканий

Використання екструдованого пінополістиролу

Для теплоізоляції зовнішніх стін житлових приміщень по ряду причин НЕ МОЖНА використовувати екструдований пінополістирол (XPS). По-перше, екструдер абсолютно непаропроникний матеріал, в результаті чого він може утримувати під собою утворився конденсат. По-друге, поверхня екструдованого утеплювача має низьку адгезію, що призводить до швидкого відшарування гідрозахисного армуючого шару.

Винятком становлять випадки, коли виконується теплоізоляція нежитлового приміщення, в якому немає великого перепаду температур (наприклад, неопалювальний балкон). В такому випадку використовується склад спеціально призначений для XPS – Baumit Star Contact.

Плотность ППС

Використання пінопласту низької щільності

Вибираючи недобросовісного підрядника, Замовник ризикує отримати теплоізоляцію з пінопластом низької щільності, який не володіє потрібною міцністю і не здатний витримувати вітрові навантаження. Згідно ДСТУ фасадний пінопласт повинен мати маркування ПСБ-С-25 і відповідати вазі понад 15 кг / куб.м. Варто зазначити, майже всі виробники сьогодні пишуть на упаковці ПСБ-25 (що жодним чином таким не є). Але нас цікавить не напис, а реальна щільність, тобто вага !!!

Карта температурных зон

Використання утеплювача не відповідної товщини

Вибираючи, той чи інший утеплювач для зовнішньої теплоізоляції стін, варто брати до уваги той факт, що в Україні 4 температурні зони і для кожної зони коефіцієнт теплового опору буде різний. Для того, щоб розрахувати правильно ефективну товщину, існує формула в якій враховується товщина огороджувальних конструкцій (зовнішніх стін), матеріал зовнішніх стін і теплопровідність утеплювача. Аби не заглиблюватися в саму формулу варто відзначити, що мінімально допустима товщина утеплювача для Києва і Київської області – 100мм. І тут виникає резонне питання – а чому багато утеплюють квартири пінопластом товщиною 50мм? Все банально просто – гонитва за низькою вартістю … І так, утеплювач товщиною 50мм теж дає ефект – зникає грибок, цвіль і температура в квартирі підвищується мінімум на 5-7 градусів. Але термін експлуатації системи з утеплювачем 50мм буде значно менше в нашій температурної зоні.

Дізнатися як правильно вибрати утеплювач можна у відповідному розділі нашого сайту.