Утеплення фасадів > Статті > Що таке точка промерзання?

Що таке точка промерзання?

Кожен власник квартири хоче зробити житло теплим, комфортним.  Взимку киян хвилює одна проблема – холод в приміщеннях, при наявності високих рахунків за опалення.  Вирішується вона за допомогою зовнішнього утеплення фасаду. Це дозволяє не тільки максимально знизити тепловтрати, але й уберегти стіни від грибка, цвілі.

Однак зробити якісну теплоізоляцію непросто.  Буває, що утеплена стіна починає намокати і виділяти конденсат.  Таке явище зазвичай виникає через 1-3 роки після проведених утеплювальних робіт.  Щоб цього не сталося, запрошуйте кваліфікованих фахівців.

Компанія «Тепла Квартира» пропонує якісні послуги з утеплення будівель «під ключ».  Бригада майстрів – це професіонали своєї справи, які зроблять утеплення, швидко, надійно, з гарантією.  Замовте теплоізоляцію у нас, і питання комфорту в квартирі вирішиться раз і назавжди.

Чому виникає конденсат?

Цьому сприяє точка промерзання (ТП) або роси.  Це показник температури, при якій пар стає водою.  Точка промерзання залежить від параметрів вологості і температури всередині будинку і на вулиці.  Роса буде випадати в більш холодному місці стіни. Наприклад, якщо температура в кімнатах будинку постійна і становить +22 градуси Цельсія, а показник вологості поступово зростає, то конденсат також буде міняти місце випадання.

ТП може розташовуватися як зовні стіни, так і на внутрішній стороні.  Якщо в холодну пору даний показник знаходиться на зовнішній поверхні, то створюються сприятливі умови для розмноження грибкових спор, цвілі.  При правильному утепленні точка промерзання зміщується в стіну.

Точне місце розташування ТП визначається за допомогою розрахунків, в яких враховується:

  • рівень вологості;
  • середня температура в кімнатах і зовні будівлі;
  • матеріал стін, їх товщина, теплопровідність;
  • технічні параметри утеплювача.

Як правильно утеплювати?

При внутрішній теплоізоляції будинку, ТП практично завжди буде розташовуватися всередині кімнати і сприяти виникненню конденсату.  Тому фахівці рекомендують утеплювати будинок зовні, а внутрішню теплоізоляцію робити лише в особливих випадках. Ви можете сміливо довірити цю роботу професіоналам «Tepla Kvartyra».  Наші майстри володіють усією специфікою утеплювальних робіт і мають великий досвід монтажу. Телефонуйте, будемо раді допомогти!