Утеплення фасадів > Статті > Утеплення лоджії: з чого почати і як вибрати матеріал?

Утеплення лоджії: з чого почати і як вибрати матеріал?

Утеплення лоджії здійснюється зсередини або ззовні. Різниця методів очевидна: при зовнішніх роботах не втрачається площа, при цьому поліпшується зовнішній вигляд фасадів. Але процес вимагає залучення професіоналів. Набагато простіше зробити все зсередини. Про те, як утеплити лоджію та яким є порядок робіт, читайте нижче.

Теплоізоляція лоджії: як та чим правильно утеплювати приміщення?

Якщо ви не знаєте, чим утеплити лоджію зсередини, зверніть увагу на запропоновані варіанти: пінопласт (пінополістирол), піноплекс, мінеральна вата. При виборі матеріалів потрібно враховувати такі параметри:

  • Коефіцієнт теплопередачі. Його величина впливає на шар утеплювача, який знадобиться в роботі.
  • Стійкість до механічного впливу. Чим вище показник, тим простіше наносити матеріал обробки.
  • Паропроникність/гідропроникність. Від значень залежить мікроклімат всередині приміщення, можуть знадобитися додаткові кошти.

Утеплення лоджії пінопластом – один з найпоширеніших варіантів. Матеріал представляє собою застиглу піну, в порах якої знаходиться повітря. Утеплення лоджії пінополістиролом (ще одна назва пінопласту) здійснюється із застосуванням блоків товщиною 5 см. За умови суворого клімату використовуйте товстіші листи (10 см).

 

Утеплення лоджії піноплексом має все більший попит. Сучасний матеріал з низькою теплопровідністю в рази краще за характеристиками, якщо порівнювати його з пінопластом. Передбачено кілька видів матеріалу, вони призначені для використання при конкретних роботах. Наприклад, для утеплення покрівлі, зовнішніх стін, лоджій та балконів.

Мінеральна вата також поділяється на кілька типів. Плюси матеріалу полягають в гідрофобності, вогнестійкості, гарній звукоізоляції, міцності та екологічності. Утеплення лоджії мінватою в більшості випадків здійснюється з використанням базальтових листів. 

Технологія утеплення лоджії: як зробити роботу за правилами?

Теплоізоляція лоджії вимагає дотримання технології. Основні кроки такі:

  • Звільнення простору. Приберіть все зайве, позбудьтеся від старого оздоблення.
  • Закрийте наявні щілини. Використовуйте атмосферостійкий герметик або монтажну піну.
  • Вирівняйте поверхню стін або стелі, щоб виконати утеплення лоджії по необхідній технології.
  • Подбайте про проводку, якщо хочете розмітити лампочки.

Робити утеплення лоджії самостійно чи звернутися за допомогою до професіоналів – вирішувати вам. Але після виконання початкових кроків потрібно переходити до укладання утеплювача на стіни, підлогу, стелю. Не забувайте про те, що лоджія має бути заскленою. В іншому випадку її утеплення не має сенсу.