Утеплення фасадів > Статті > Утеплення підлоги у квартирі: вибір оптимальних матеріалів

Утеплення підлоги у квартирі: вибір оптимальних матеріалів

Утеплення підлоги в квартирі

Пол — слабка зона у квартирі, якщо розглядати ефективність енергозбереження. Це зумовлено законами фізики: тепле повітря піднімається нагору, а холодне опускається вниз. Якщо ж між перекриттями та в кутах приміщення присутні щілини, то вони додатково пропускають вогкість. Це актуально для квартир, що розташовані на першому поверсі будинку. Фахівці запевняють, що без належної ізоляції втрати тепла сягають 30%. Недолік у тому, що навіть за великих рахунків за обігрів ситуація не змінюється.

Щоб уникнути проблем, рекомендується утеплення підлоги в житловій квартирі. Якщо грамотно підібрати матеріал, то можна значно покращити мікроклімат у приміщенні. Це дозволить підвищити загальний комфорт при проживанні в квартирі, а також уникнути частих застуд в холодну пору року.

Чим утеплити підлогу у квартирі: особливості вибору матеріалу

До покупки матеріалів для утеплення підлоги в квартирі не можна ставитись недбало. Вони повинні відповідати певним вимогам, щоб забезпечити безпеку та комфорт для мешканців. Необхідно вибирати негорючий та нетоксичний утеплювач для підлоги у квартирі. Він повинен перешкоджати охолодженню приміщення.

Утеплення підлоги у квартирі: вибір оптимальних матеріалів

Серед затребуваних матеріалів для утеплення підлоги:

  1. Стружка, керамзит. Їхні переваги полягають у відмінних теплоізоляційних властивостях, відносній дешевизні.
  2. Мінеральна вата, а також скловата. Матеріали не схильні до горіння, гниття і псування гризунами, ефективні для звуко- та теплоізоляції. Але вони добре вбирають вологу, тому при монтажі необхідно продумати відповідний захист.
  3. Пінопласт та пінополістирол. Перевірені матеріали, що не піддаються горінню та деформації. Вони відрізняються вологостійкістю. Погано проводять тепло, тому зберігають його всередині приміщення. Додатково можна використовувати для звукоізоляції.

Який матеріал вибрати для кращого утеплення підлоги у квартирі, вирішувати вам. Все залежить від уподобань, функціоналу приміщення. Не меншу роль відіграє фінансова складова.

Як краще утеплити підлогу в квартирі: робота з дерев’яною основою

Фахівці чудово знають, як утеплити підлогу в квартирі за умови дерев’яної основи. Стандартний метод — укладання обраного матеріалу у вільний простір між лагами. Для цього розкривають підлогу та прокладають пароізоляцію. Місця стиків плівки повинні бути надійно ізольовані. Потім між лагами засипають керамзит або прокладають листовий матеріал для теплоізоляції підлоги у квартирі.

Останній штрих — пароізоляція у верхній частині та монтаж фінішного покриття.

Вибираючи для утеплення підлоги у квартирі варіанти, зверніть увагу на таке: керамзит вважається природним матеріалом. Він створений на основі глини, яка не завдає шкоди здоров’ю. При цьому краще купувати пористі гранули невеликих розмірів.

Що стосується мінеральної вати — під час роботи з нею потрібна обережність. Це зумовлено тим, що при утепленні підлоги у квартирі утворюються дрібні пилоподібні частинки. Вони шкідливі для дихання. Якщо ж працювати у захисному одязі, то після покриття матеріалу пароізоляцією та іншими шарами не виникне жодних проблем.

Як правильно утеплити підлогу у квартирі: робота з основою з бетону

Інформація про те, як можна утеплити підлогу в квартирі з бетонною основою, також дуже важлива. Таке покриття саме собою досить холодне. Якщо ж утворюються щілини між плитами, то про тепле поле можна забути. У такому разі допоможе один із кількох варіантів:

  1. Утеплювач/стяжка. Тут матеріал укладається між плитою перекриття та шаром будівельного розчину.
  2. Технологія утеплення за лагами, у ході якої не застосовуються мокрі процеси. Спосіб схожий на те, що використовується для дерев’яної основи. Але лаги тут монтуються самостійно. Якщо цікавить, чим можна утеплити підлогу в квартирі в такому випадку, то скористайтеся сипучим матеріалом, мінеральною ватою або пінопластом.

Щоб зробити все правильно і добре, необхідний досвід. Потрібно не тільки знати, чим утеплити підлогу у квартирі, а й розуміти основи процесу. За відсутності досвіду краще звернутися до професіоналів. У такому випадку покриття для підлоги буде теплим, рівним і якісним.