Утеплення віконних укосів зовні
Чому потрібно робити утеплення віконних укосів зовні?
Дуже часто при заміні старих вікон на нові пластикові у квартирі не стає тепліше. Особливо це помітно взимку. Холодне повітря надходить від вікна. Поліпшити ситуацію допоможе утеплення укосів вікон зовні та зсередини. Процес сам собою не складний. Мешканці нижніх поверхів можуть утеплити укоси зовні самостійно. А ось для монтажу на верхніх поверхах будинку потрібно запрошувати спеціалістів із альпіністським обладнанням. Утеплення – необхідна частина монтажу віконної рами, що вирішує важливі завдання, що полягають у:
- Герметизація та захист монтажних швів від впливу погодних умов (наприклад, дощу та снігу). Це добре захищає від протягів.
- Поліпшення ізоляційних характеристик отвору, що забезпечують підвищення температури в будинку.
- Зменшення ймовірності появи колоній плісняви.
- Підтримці комфортного мікроклімату протягом усього року.
Щоб отримати очікуваний результат, довірте утеплення зовнішніх укосів вікон фахівцям. Вартість робіт залежить від поверховості, обраного матеріалу, способу монтажу.
Чим утеплити укоси вікон зовні: правильно вибираємо матеріал
Перш ніж приступати до робіт з утеплення укосів вікон зовні приміщення, необхідно придбати матеріал. На ринку пропонується великий асортимент цієї продукції. Однак до зовнішнього утеплювача висувається особлива вимога. Він повинен мати паропроникність, тобто безперешкодно відводити вологу з монтажного шва. Тому професіонали рекомендують для зовнішнього застосування купувати:
- Мінеральну вату у формі плити високої щільності. Матеріал характеризується підвищеним захистом від несприятливих погодних умов (наприклад, холоду/спеки), пожежної безпеки.
- Штукатурку. Суміш, маючи рідкий стан, завдяки заповненню порожнин формує навколо вікна міцний каркас. Утеплення укосів вікон зовні будинку цією речовиною створює між вуличним середовищем та приміщенням температурний бар’єр. Штукатурка має одночасно властивості піни та шпаклівки.
Критеріями під час вибору утеплювача для зовнішньої сторони будівлі є:
- адгезійна міцність;
- стійкість до природних опадів;
- захист від пари та вологи;
- стійкість до механічних пошкоджень.
Способи, як правильно утеплити укоси зовні
Роботи з утеплення зовнішньої конструкції вікна після встановлення можна проводити кількома способами:
- Оштукатурюванням. Утеплення укосів вікон зовні при правильно виконаних роботах має ряд переваг – естетичність зберігається тривалий час, гармонійно виглядає з вікнами різного кольору. Існує великий вибір сумішей, що добре заповнюють порожнечі та місця з’єднань. Відповідає всім основним вимогам матеріалу, при цьому має невелику ціну. Як утеплити укоси вікон зовні, щоб оздоблення було акуратним, знають професіонали.
- Комбінованим методом. Для робіт цим способом застосовуються штукатурка разом із утеплювачем. Прилегла стіна та укоси заповнюються полімерними матеріалами, які фіксуються теплоізолюючим клеєм. Після повного висихання поверхні штукатуряться.
Чим і як утеплити віконні укоси зовні потрібно вибирати в залежності від індивідуальної ситуації.
Важливо! Щоб квартиру зробити теплою, роботи мають проводитися комплексно внутрішньо та зовні. Для отримання якісного результату варто звернутись до професіоналів. На утеплення укосів вікон зовні ціна доступна і вказана в прайсі компанії.