Утеплення фасадів > Статті > Як отримати компенсацію за утеплення квартири?

Як отримати компенсацію за утеплення квартири?

У жовтні 2014 року була запущена програма часткової компенсації вартості не газових котлів. У квітні 2015 з’явилися перші повідомлення про нововведення, що стосуються утеплення квартир. На засіданні уряду було оголошено, що на потреби населення буде витрачено 343 млн гривень, ще 1,23 млн виділить «Ощадбанк». Державна програма компенсації утеплення будинків та квартир (Україна) спрямована на зниження витрат енергоресурсів, а також на економію коштів на опалення.

Як отримати компенсацію за утеплення квартири жителям України?

У програмі беруть участь жителі Києва та інших міст. Компенсація за утеплення квартири видається всім охочим при виконанні заявлених умов. Для цього необхідно взяти кредит на покупку котла або будівельних матеріалів. Гроші видаються відразу трьома фінансовими організаціями:

  • «Ощадбанком»;
  • «Укргазбанком»;
  • «Укрексімбанком».

 

Термін кредитування – до 36 місяців (25% річних). Розмір позики становить від 1 000 до 30 000 гривень. Також буде потрібно внести одноразовий платіж (3% від запитуваної суми).

 

Компенсація за утеплення надається після надання в банк чека, виданого на покупку будматеріалів або котла. Також потрібно зібрати пакет документів. Як тільки банк схвалить видачу кредиту, позичальник вносить 10% від суми придбання. Компенсація нараховується протягом 5 тижнів.

Які компенсації можна отримати від держави?

Як отримати компенсацію за утеплення квартири, розглянуто вище. Які ж суми видаються громадянам? Все залежить від того, хто купує будматеріали. Якщо приватна особа, відсоток повернення один, для ОСББ – інший. Взявши кредит на придбання матеріалів, можна розраховувати на повернення 30% від суми позики (не більше 14 000 грн), котла – 20% (не більше 1 200 грн). Для ОСББ показник становить 40%. Але сума також не перевищує 14 000 гривень на одну квартиру.

Знаючи, які компенсації можна отримати від держави на утеплення житла, використовуйте надану можливість. Програма розрахована на 4-5 років, але не виключено збільшення термінів її дії. Максимальні суми повернення за однією кредитною угодою змінені в черговій редакції правил, положення діє з 26.08.2015 р. Якщо з’являться нововведення, інформація буде опублікована в ЗМІ.