Утеплення фасадів > Статті > Як перевірити якість робіт з утеплення фасаду

Як перевірити якість робіт з утеплення фасаду

Сьогодні популярно утеплення фасадів для збереження тепла в квартирі і економії грошей на енергоресурсах.  Компаній, які надають послуги з теплоізоляції, багато, але не всі вони сумлінно виконують будівельні роботи.  Як самостійно перевірити правильність теплозахисту будинку?

Складові правильного утеплення

Крім діючої ліцензії на проведення будівельних робіт і допуску майстрів компанії до їх виконання, існує ряд факторів, що впливають на довговічність теплоізоляції:

  • якість і товщина матеріалу;
  • поклейка утеплювача спеціальним клеєм;
  • кріплення матеріалів дюбелями;
  • установка армуючої склосітки;
  • надійна герметизація швів і покрівлі фасаду;
  • якість матеріалів для фінішної обробки;
  • установка водовідштовхувальних козирків.

Контроль над етапами теплоізоляції

Почніть контроль над процесом утеплення з кошторису, в якому мають бути прописані всі використані матеріали.  Перевірте їх відповідність обсягам робіт. Потрібно бути присутнім при таких етапах теплоізоляції, правильність виконання яких пов’язана з подальшою експлуатацією фасаду:

  •  доставка матеріалу (перевірка згідно з кошторисом);
  •  підготовка стін;
  •  монтаж утеплювача;
  •  поклейка сітки для армування;
  •  нанесення декоративного шару.

Ці роботи згодом заховають під шарами штукатурки і фарби, тому перевірити їх буде неможливо.  Після завершення утеплення слід оцінити рівність штукатурки і фарбування. При оцінці штукатурення звертають увагу на відхилення стін, дверних, віконних укосів, колон, інших елементів по горизонталі і вертикалі, відповідність ширини укосів проекту, плавність обрисів стін.  Необхідно також врахувати клас штукатурки, внесеної в проект. Фарба на фасаді повинна бути нанесена рівним, щільним шаром. Присутність світлих або темних плям свідчить про погану фарбування і неякісну штукатурку.

Який матеріал вибрати для утеплення

На ринку представлений широкий спектр різних утеплювачів, кожен з яких має своє призначення.  Найбільш практичні – пінопласт і мінеральна вата. Пінопласт відрізняється невисокою ціною, його застосовують в місцях з підвищеною вологістю.  Придатний для теплозахисту фундаментів, підземних конструкцій, зовнішніх стін будівель (особливо цегляних), дахів підлог, перекриттів між поверхами.  Мінеральна вата має відмінну вогнестійкість і звукоізоляцією, ідеальна для дерев’яних будинків, оскільки дозволяє фасаду “дихати”. Нею можна утеплювати зовнішні стіни цегляних, залізобетонних будівель, підлоги, перекриття, горища, мансарди.  Здатність вати з мінеральних волокон витримувати температуру нагрівання до 1000 ° С дозволяють використовувати її в ізоляції нагріваються об’єктів.

Найголовніше в проведенні теплоізоляції – звернутися до фахівців високого класу, з багаторічним досвідом роботи.  Майстри компанії “Тепла Квартира” допоможуть вибрати і встановити найбільш підходящий утеплювач для вашого будинку з гарантією на послуги.  Довірте турботу про тепло професіоналам будівельної справи!

Читати також

Який клей використовують при утепленні

Чим краще утеплити фасад в Броварах