Утеплення фасадів > Статті > Як правильно штукатурити фасад при утепленні

Як правильно штукатурити фасад при утепленні

Сьогодні є безліч видів обробки фасаду будинку для надання йому охайного вигляду. Найбільш доступний і недорогий з них — оштукатурювання стін. Покриття штукатуркою виконує естетичну і захисну функції — перешкоджає попаданню вологи і холодного повітря під утеплювач.

Види декоративної штукатурки 

В залежності від властивостей декоративні фасадні штукатурки бувають різних видів. В основі мінеральної штукатурки переважає цемент. Вона вогнетривка, перешкоджає розмноженню мікроорганізмів, не дає усадку після висихання. За типом структури виділяють штукатурки “короїд”, “баранчик”, “шуба”. Фактура “короїд” найпоширеніша, після її висихання поверхню нагадує виїденну жуком-короїдом деревину. Структуру “баранець” формують камінчики з доломіту, мармуру, кварцу. Суміш наносять валиком рівномірно. Поверхні, оброблені штукатуркою “шуба”, шорохуваті і зернисті. Мозаїчні декоративні штукатурки для фасаду — це суміш кам’яної крихти з акриловою смолою. Вони годяться для обробки цоколя будинку і зовнішніх стін.

Перш ніж нанести декоративну штукатурку, потрібно зачистити стіну від старих елементів оздоблення, бруду, плям, загрунтувати її зашпаклювати шви. Оздоблення будинку декоративною штукатуркою — процес, що вимагає знання технології нанесення. Розводячи суміш, висипайте упаковку повністю, щоб фракції не осіли на дні. Розчин перемішайте будівельним міксером двічі, витримавши деякий час. Працюючи з “короїдом”, отримати борозни можна, коли підсох шар фінішного покриття. Спеціальною теркою тягніть суміш зверху вниз від кута до кута, не даючи просохнути. Текстуру “шуби” формують по мокрому шару. Оздоблювальні роботи завершують протягом 3-х годин, інакше покриття втратить еластичність.

Оздоблення фасаду штукатуркою по утеплювачу 

Покриття штукатуркою по утеплювачу фасаду — поширений метод зовнішньої обробки будівель. Такий тип фасаду називають мокрим, тому що всі роботи виконують з вологими компонентами, які вимагають довгого висихання. Мінеральна вата і пінополістирол є якісними утеплювачами. Оштукатурювання по утеплювачу передбачає його монтаж і фіксацію. Потім приступають до армуванню, а після висихання армуючого складу — до покриття штукатуркою.

Штукатурка стін по пінопласту і пінополістиролу

Пінопласт і пінополістирол — синтетичні утеплювачі, активно використовуються для зовнішньої і внутрішньої обробки будівель. Вони потребують фінішної обробки штукатуркою. Оштукатурювання цих матеріалів зовні захищає стіни від води, прогрівання сонцем, механічних пошкоджень. Процес обробки складається з таких етапів:

  • приготування штукатурного розчину;
  • поклейка штукатурної сітки;
  • затирання фасадної сітки;
  • рівномірне покриття штукатуркою та її затирання;
  • грунтовка;
  • декоративна обробка штукатуркою.

Наносити штукатурку самостійно досить складно. Для якісного виконання оздоблювальних робіт необхідно володіти досвідом. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд будинку, розумно звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців. Співробітники компанії “Тепла Квартира” готові реалізувати штукатурні роботи в обумовлені терміни, заощадивши ваш час і гроші.

Читати також

Як відрізнити професіоналів в сфері утеплення фасадів від шахраїв

Про порушення технології утеплення фасаду