Утеплення фасадів > Статті > Які матеріали застосовувати при утепленні хрущовок

Які матеріали застосовувати при утепленні хрущовок

Причини теплових витоків в хрущовках

Десятки тисяч людей живуть в будинках радянської будівлі, найпоширеніші – хрущовки. Щозими жителі цих будинків стикаються з однією проблемою – холодно! Опалення працює справно, а в квартирі доводиться одягатися тепло? Вся справа в стінах, а точніше – в їхньому віці. Згодом з’являються тріщини, відколи, утворюються розриви швів.

 

Результатом є не тільки низька температура повітря всередині приміщення, але і підвищена вологість. Жителі хрущовок стикаються з грибком, неприємним запахом. Вивести його миючими засобами неможливо! Якщо ви перемогли грибок, то навряд чи це надовго. Стіни будинку знаходяться в жалюгідному стані, тому грибок незабаром повернеться.

Рішення проблеми – утеплення багатоповерхівки зовні.

Як і чим утеплюють хрущовку

Монтаж утеплювальній конструкції зовні закриває стіни від вітру, опадів і інших природних явищ. Утеплення таким чином має ряд переваг:

  • температура всередині приміщення підвищується на 5-7 градусів;
  • вдосконалюється фасад будівлі;
  • відсутність бруду і будівельного пилу в квартирі – роботи ведуться зовні.

 

Перед визначенням матеріалу утеплення фахівець повинен провести повний аналіз приміщення, виявити причини витоку тепла. Після чого приймається рішення про придбання утеплювача. Для фасадного утеплення використовуються:

  • мінеральна вата;
  • пінополістирол.

 

Сьогодні переважно використовується мінеральна вата. Вона за всіма показниками ефективніше пенопластіролом. Крім основної функції вата виконує додаткову – звукоізоляційні. Це є приємним бонусом для жителів галасливих центральних районів. Утеплення за допомогою мінеральної вати обійдеться дорожче другого способу. Але якщо ви зважилися на це, краще трохи переплатити і бути впевненим в тривалому терміні служби!

Чи можна утеплити хрущовку самостійно

Деякі вважають, що нічого складного в монтажі утеплювача зовні немає. Самостійна робота – марна трата часу. Стиковка матеріалів повинна бути ідеальною, ненавченого людині зробити це неможливо! Витратити гроші на матеріали і встановити їх невірно – викинуті на вітер гроші і час. Якщо ви хочете, щоб в квартирі стало тепліше, а рахунки за електроенергію знизилися, зверніться за допомогою до фахівців!