Який клей використовують при утепленні
Утеплення фасадів – найпростіший спосіб заощадити кошти за оплату електроенергії та надати будинку охайний вигляд. Якість теплоізоляції багато в чому залежить не тільки від правильно підібраного матеріалу, але і від властивостей клею для кріплення. Для фіксації різних видів утеплювачів існують спеціальні клейові склади.
Фасадний клей для пінополістиролу, пінопласту і мінеральної вати
Пінополістирол, пінопласт і мінеральна вата екологічні, довговічні, мають ряд позитивних властивостей. Ці матеріали забезпечують хорошу звукоізоляцію, стійкі до хімічного впливу, захищають стіни від цвілі і грибка. Щоб надійно з’єднати термоізолятор з поверхнею стін, необхідно підібрати відповідний клейовий розчин. Для закріплення теплозахисних плит застосовують полімерцементні і поліуретанові клеї. Полімерцементний клей для утеплення стін фасаду пінопластом і мінватою складається з суміші цементу, піску і добавок полімерів. Він морозостійкий, але не відрізняється високими показниками теплозахисту. Поліуретановий клей для пінопласту на фасад випускають у вигляді клею-піни. Він швидко висихає, не утворює пилу, не потребує розведення водою, придатний для використання при температурі від -10 ° C. Щоб надійно зафіксувати шару не поверх утеплювача, застосовують полімерцементні і еластомерні клейові склади. Клеєм на цементній основі закріплюють армуючої сітки з метою уникнути появи тріщин на зовнішніх стінах. Еластомерний склад відрізняється високою стійкістю до ударів, еластичністю, стійкістю до поглинання води, продовжує термін служби будівлі.
Як вибрати клей для теплоізоляції фасадів
Від якості термоізоляційного клею залежить тривалість експлуатації утеплювальної конструкції. Клейову суміш вибирають з урахуванням виду теплозахисного матеріалу. Багато майстрів віддають перевагу універсальному фасадного клею, придатному при кріпленні армуючої сітки, пінопласту, мінеральної вати, а також інших утеплювачів. Клей для фасадного утеплювача і фасадних робіт повинен відповідати таким характеристикам:
- ступінь паропроникності;
- пластичність суміші;
- висока адгезія;
- час повного схоплювання;
- температура використання і експлуатації;
- легкість застосування, економічність витрати.
Перед поклейкою утеплювача зовнішні стіни перевіряють на наявність тріщин або деформацій. Тріщини заштукатурюють, поверхню очищають від пилу, плям, старої штукатурки, обробляють ґрунтовкою.
Довговічність теплозахисту залежить від правильності дотримання технології будівельних робіт. Тільки досвідченому майстрові під силу виконати теплозахист будинку будь-якого рівня складності в обумовлені терміни. Співпраця з компанією “Тепла Квартира” гарантує надання широкого спектру послуг з оздоблення фасадів.
Читати також
Чим краще утеплити фасад в Броварах
Чим утеплювати балкони або лоджії – рада професіоналів