Утеплення фасадів > Статті > Чим утеплювати балкони або лоджії – порада професіоналів

Чим утеплювати балкони або лоджії – порада професіоналів

Утеплений балкон або лоджія – простий спосіб розширити житлоплощу в квартирі і заощадити бюджет на оплату за електроенергію.  На облаштованому балконі можна розмістити тренажери для занять спортом, робочий кабінет або кімнату. Теплоізоляція збереже близько 70% тепла, збільшить температуру повітря до 7 ° С.

Як і чим краще утеплити балкон зовні – мінватою або пінопластом

Мінеральна вата і пінопласт однаково підходять для зовнішньої теплоізоляції.  Вата з мінеральних волокон паропроникна, дозволяє уникнути нагріву приміщення в жарку погоду.  Її висока вологопоглинальність не впливає на якість теплозахисту, оскільки контакт вати з водою можливий в огорожі парапету, яке герметизують.  Пінопласт коштує дешевше, не вимагає додаткової гідроізоляції, але руйнується через вплив сонячних променів і пошкодження гризунами.

Ефективний теплозахист складається з наступних етапів:

  •  вибір і розрахунок кількості матеріалу;
  •  підготовка основи;
  •  кріплення утеплювача;
  •  гідрозахист;
  •  декоративне оздоблення;
  •  установка козирків, відливів, герметизація швів.

Чим краще утеплити лоджію

Перед початком теплоізоляційних робіт необхідно засклити лоджію, встановивши двокамерні склопакети товщиною від 32 мм.  Перш ніж встановити віконні металопластикові конструкції, необхідно здійснити кладку парапету, звести бічні стіни з піноблоків, силікатної або керамічної цегли, провести термоізоляцію стелі та підлоги.  Утеплювати лоджію можна з двох сторін, але теплоізоляція всередині її зменшить площу. Двосторонній теплозахист вигідна, коли потрібно досягти певної товщини утеплювача конструкції, скоротивши простір до мінімуму.  Плити з кам’яної вати товщиною 5 см використовують як термоізоляції. Їх встановлюють в набитий по парапету каркас, потім закривають пароізоляційною плівкою і обшивають. Лоджії найкраще ізолювати від холоду за допомогою мінеральної вати і пінопласту.

Чим можна утеплити балкон

Ідеальна теплоізоляція можлива при виборі відповідного матеріалу.  Чим утеплюють балкон, щоб відчувати затишок в будь-яку пору року? Серед екологічних термоізоляторів популярні скловолокно, мінеральна вата, пінопласт, піноплекс, піноізол і пінополіуретан.  Найчастіше застосовують мінвату і пінопласт, тому що вони володіють великою кількістю позитивних характеристик.

 Теплозахист балкона або лоджії – процес трудомісткий, що вимагає високої кваліфікації і багаторічного досвіду майстра.  Самостійно врахувати всі нюанси будівельних робіт неможливо. Фахівці компанії “Тепла Квартира” в найкоротші терміни готові надати широкий спектр послуг з термоізоляції балкона і лоджії з урахуванням побажань замовника.

Читати також

Правила утеплення фасадів в Ірпені

Як перевірити якість робіт з утеплення фасад