Утеплення фасадів > Статті > Який утеплювач найкраще для балкона – чим найкраще утеплити балкон?

Який утеплювач найкраще для балкона – чим найкраще утеплити балкон?

Як і чим утеплити балкон: основні рекомендації

Після утеплення балкон може стати затишним житловим приміщенням, де приємно проводити час за читанням книг, грою в карти або просто за філіжанкою чаю. Але попередньо необхідно правильно вибрати матеріал. Це особливо актуально, коли йдеться про поєднання лоджії з кімнатою. В такому випадку потрібно не тільки зберегти тепло, а й не допустити появи вогкості та плісняви.

Щоб уникнути помилок, вивчіть інформацію про те, як і чим утеплити лоджію. Багато хто вважає, що достатньо прокласти матеріал зсередини, і на цьому всі питання будуть вирішені. Насправді, не все так просто. Якщо ви хочете зберегти здоровий мікроклімат у квартирі, то утеплюйте балкон зовні. Крім того, при використанні такого варіанта зберігається корисна площа об’єкта.

На питання про те, чим краще утеплювати лоджію зсередини, можна дати одну відповідь: міняйте склопакети та замовте теплу підлогу. Якщо використовувати пінопласт та інші матеріали, прокладаючи їх у приміщенні, то зміститься точка роси. Підсумок — збільшення вологості та поява плісняви. Нижче наведено детальну інформацію про те, чим краще утеплити балкон зовні на зиму.

Який утеплювач найкраще для балкона – чим найкраще утеплити балкон?

Який утеплювач для балкона краще: критерії вибору

Запитуючи про те, який утеплювач вибрати для балкона, зверніть увагу на основні критерії. Кожен матеріал повинен мати певні параметри, серед яких:

  1. Низька теплопровідність. Це дозволить зберегти тепло у приміщенні.
  2. Достатня щільність, щоб утримати вагу обробки на фінішному етапі.
  3. Гарна паропроникність. В «дихаючому» утеплювача виключено перезволоження.
  4. Екологічність. Неможливе виділення шкідливих речовин.
  5. Гігроскопічність. Необхідно виключити всмоктування вологи.
  6. Вогнестійкість. Важлива складова, яка убереже від форс-мажору.

Якщо грамотно підібрати характеристики, то на балконі буде тепло навіть у найсуворіші зими. При цьому не виникне надмірна вологість, і ви почуватиметеся комфортно. Але лише за умови, що теплоізоляція зроблена відповідно до прийнятих норм. Якщо у вас немає досвіду, рекомендовано звернутися до професіоналів. Вони підкажуть, чим можна утеплити балкон, проведуть необхідні розрахунки та виконають роботу на найвищому рівні.

Чим краще утеплити балкон: огляд матеріалів

Вивчіть інформацію про утеплювач для балкона: який вибрати, як монтувати, скільки його потрібно. Це дозволить сформувати правильну думку та розрахувати приблизні витрати. Найбільш популярні види утеплювачів:

  1. Мінеральна вата.
  2. Пінопласт.
  3. Піноізол.

Мінеральна вата представлена ​​у вигляді негорючих матів. Вона має відмінну звуко- і теплоізоляцію. Але при її монтажі необхідний шар пароізоляції, інакше матеріал нагромадить вологу.

Пінопласт — це утеплювач, створений на основі спінених полімерів. До його мінусів належить горючість, тому при монтажі необхідна додаткова обробка антипіренами.

Піноізол є рідким пінопластом. Його плюси укладені у легкості, відсутності швів, мінімальній усадці. Утеплювач повністю заповнює весь простір каркасної конструкції, а після полімеризації надає останній додаткову жорсткість. Термін служби — близько 30 років.

Порівняльна характеристика допоможе зрозуміти, який утеплювач для лоджії кращий. Але додатково потрібно враховувати різницю у їхній вартості.

Чим і як утеплити балкон: етапи проведення робіт

Мало знати, чим краще утеплити лоджію. Важливо розуміти, як проводяться роботи. Основні етапи такі:

  1. Вибір утеплювача.
  2. Підготовка поверхні.
  3. Засклення балконного блоку.
  4. Зовнішній монтаж матеріалу.
  5. Фінальне оздоблення.

Який утеплювач вибрати для балкона залежить від переваг, фінансових можливостей, максимальної температури в зимовий період. Пам’ятайте, що монтаж матеріалу здійснюється по всій поверхні на стінах та стелі. Також рекомендовано закласти щілини та прокласти матеріал на підлозі. Головне — добре розбиратися в утепленні балкона: чим краще, в який період краще та ін. За відсутності досвіду проконсультуйтеся з професіоналами.