Утеплення фасадів > Статті > Герметизація швів панельного будинку: ніякого холоду!

Герметизація швів панельного будинку: ніякого холоду!

Під впливом зовнішніх факторів має місце руйнування будівель і матеріалів. Насамперед страждають міжпанельні шви. Через їх розгерметизації збільшуються тепловтрати будівлі, з’являються протяги в квартирах і офісах. Мікроклімат приміщення порушується, що сприяє виникненню вогкості, цвілі. Для вирішення проблеми необхідна закладення фасадних швів. Вона виконується промисловим альпіністами, у яких є допуск до роботи.

Герметизація швів панельного будинку: ніякого холоду!

При герметизації міжпанельних швів важливі використовувані матеріали. Від їх якості залежить результат. Що стосується внутрішнього утеплення швів – такі роботи не рекомендовані. Це обумовлено тим, що зовні волога буде потрапляти в стики і сприятиме подальшому їх руйнування. Гідроізоляція міжпанельних швів повинна здійснюватися відповідно до технології. Надати допомогу у вирішенні проблеми можуть професіонали компанії «Тепла Квартира».

Різновиди герметизації міжпанельних стиків
Передбачено кілька видів герметизації панельних швів. Майстрами виконуються первинні і вторинні роботи. Вони відрізняються технологією. Первинна замазка міжпанельних швів виконується відразу після закінчення будівництва будівлі. Вона здійснюється безпосередньо перед обробкою фасаду.

Вторинна герметизація міжпанельних швів в панельних будинках виконується при ремонті або реконструкції споруд. Також вона необхідна, якщо при первинних роботах не були дотримані умови або використовувалися неякісні матеріали. Ще один варіант – при заміні старої шва, який зруйнувався з плином часу. Залежно від його стану проводяться роботи певного типу. Майстер здійснюють повну чи часткову заміну ізоляційного материала. Від фронту робіт залежить ціна ремонту швів в панельному будинку.

Матеріали для закладення міжпанельних швів
Для герметизації швів будинку необхідно використовувати якісні матеріали, яким не страшні холод і спеку. Компанія «Тепла Квартира» застосовує герметик від надійної виробника, який добре заповнює стики. Також при утепленні швів панельного будинку використовується монтажна піна.

Завдяки властивостям сучасних матеріалів можна проводити роботи цілий рік. Зимова монтажна піна витримує температури до 20 градусів нижче нуля. Герметик використовується до -15˚С. При цьому потрібно враховувати, що ізоляція міжпанельних швів проводиться при нормальній вологості. Виключені роботи під час дощу або мокрого снігу. Стіна, на яку наноситься матеріал для гідроізоляції панельних швів, повинна бути сухою.

До монтажної піни і герметики теж пред’являються певні вимоги. При закладенні швів в панельному будинку вони повинні бути теплими. При зниженні температури піна гірше виходить, герметик стає більш пружним. Якщо помічено погіршення властивостей матеріалу при герметизації швів, рекомендується замінити його на новий (теплий).

Герметизація швів в панельних будинках: технологія робіт
При закладенні міжпанельних швів технологія повинна дотримуватися в строгому порядку. У іншому випадку Ви не досягнете бажаного результату. Етапи закладення швів в панельному будинку такі:

  • Знімається старий шар мастики, видаляється відслужив утеплювач.
  • При наявності цвілі перед закладенням зовнішніх швів в панельному будинку
  • виконується обробка плит антисептиком.
  • Шов заповнюється монтажною піною.
  • Прокладається спеціальний утеплювач.
  • Після теплоізоляції міжпанельних швів вони закриваються за допомогою герметика.
    Здається, що робота проста і не вимагає особливих умінь. Технологію герметизації міжпанельних швів може освоїти кожен. Але для якісного виконання робіт необхідно мати досвід і спеціальним обладнанням. Виконавши утеплення стиків панельного будинку, Ви створите комфортну атмосферу в приміщенні, позбудетеся від вогкості і заощадите на обігріві.

Читайте також:

Вагомі причини утеплити фасад