Утеплення фасадів > Правильне утеплення квартири > Механічне кріплення утеплювача

Механічне кріплення утеплювача

Це один з найбільш відповідальних етапів, оскільки від нього залежить, в першу чергу, безпека людей і машин, які можуть перебувати під фасадом.

На цьому етапі можемо виділити три основні речі – якість дюбеля, кількість дюбеля, довжина дюбеля і схема монтажу.

Правильная длина дюбеля

Якість дюбеля. На перший погляд, людині необізнаній, може здатися, що всі дюбеля однакові і досить того, щоб він просто був на фасаді. Але насправді це не так. Будь-який дюбель для теплоізоляції складається з двох елементів – сам дюбель з капелюшком і цвях-сердечник. При цьому правильний дюбель повинен бути виготовлений з більш пластичного матеріалу – поліетилену, а цвях-сердечник з більш твердого поліаміду армованого скловолокном. Бажано, щоб дюбель був виготовлений з високоякісного первинного поліетилену, який стійкий до лужного середовища і низьких температур. Подивитися як виглядають неправильні дюбелі можна тут.

Довжина дюбеля. Залежно від виду утеплювача і матеріалу стін, слід вибирати правильну довжину дюбеля. Правильно підібраним дюбелем можна вважати такою, при якому в стіні залишається мінімум 60 – 100мм.

Правильная схема крепления ППС

Кількість дюбелів. Багато замовників ставляться до питання кількості кріпильних елементів також, як і до питання з якістю – “головне, що є”! Але якщо звернутися до питання вітрових навантажень для нашої кліматичної зони, то дуже скоро стане зрозуміло, що схема кріплення прописана в ДБН повинна дотримуватися і на практиці. Подивитися на наслідки економії можна тут.

Правильная схема крепления минваты

Схема монтажу. Важливо розуміти, що пінополістирол (пінопласт) і МВ (мінеральна вата) це матеріали з різними фізичними властивостями і, відповідно, способи та схеми їх кріплення будуть різними. Для кріплення пінопласту досить використовувати поліетиленовий дюбель з поліамідним сердечником. Для важкої мінеральної або базальтової вати обов’язково використовувати дюбель з оцинкованим металевим сердечником і пластикової термоголовкою. В окремих випадках дюбель для мінеральної вати повинен мати подовжену анкерну зону. Також не можна кріпити мінеральну вату в стики листів, подібно пінопласту.

Дізнатися про основні помилки, які допускають підрядники на етапі механічного кріплення утеплювача можна у відповідному розділі нашого сайту.