Приклеювання утеплювача

Приклеювання утеплювача (ППС або МВ) до стіни здійснюється за допомогою спеціальних мінеральних або полімерних клейових складів.  Клей для утеплювача може бути універсальний – для пінопласту і мінеральної вати; а може бути і спеціальний – тобто для МВ свій склад, для ППС свій.

На цьому етапі можна виділити дві зони відповідальності – правильне нанесення клейового складу і правильне розташування теплоізоляційних плит на фасаді.

Нанесение клеевого состава

Рис (1-2) Нанесення клейового складу. Існує 3 способи нанесення мінерального клею на теплоізоляційні плити – суцільний, смугової і маячковий (рис 1 і 2). Якщо стіна має нерівності більш 10 мм, то наносити клейову масу слід маячковим способом – цей же спосіб найчастіше зустрічається на практиці. Важливо, щоб після притиснення плити до основи клейова суміш покривала не менше 50% поверхні.

Нанесение клеевого состава

Рис (3) Нанесення клейового складу на полімерній основі. Т.зв. клей-піна наноситься за допомогою спеціального пістолета. Її використання можливе тільки на добре підготовленій рівній поверхні. Монтувати на клей-піну можна тільки легкий утеплювач – пінопласт.

Рис (4) Приклеювання теплоізоляційних плит на площині фасаду повинно здійснюватися горизонтально і обов’язково зі зміщенням вертикального шва. Типові помилки тут.

Нанесение клеевого состава на полимерной основе

Рис (5) Приклеювання теплоізоляційних плит на кутах фасаду повинно проводитися “в перев’язку”.

Рис (6) На кутах віконних і дверних пройомів монтуються спеціально підготовлені плити. Важливо не допускати в кутах стику теплоізоляційних плит.

Схема приклеивания утеплителя
Схема приклеивания утеплителя
Схема приклеивания утеплителя

Дізнатися про основні помилки, які допускають підрядники на етапі приклеювання утеплювача можна у відповідному розділі нашого сайту.