1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)

Приклеювання утеплювача

Приклеювання утеплювача (ППС або МВ) до стіни здійснюється за допомогою спеціальних мінеральних або полімерних клейових складів.  Клей для утеплювача може бути універсальний – для пінопласту і мінеральної вати; а може бути і спеціальний – тобто для МВ свій склад, для ППС свій.

На цьому етапі можна виділити дві зони відповідальності – правильне нанесення клейового складу і правильне розташування теплоізоляційних плит на фасаді.

Рис (1-2) Нанесення клейового складу. Існує 3 способи нанесення мінерального клею на теплоізоляційні плити – суцільний, смугової і маячковий (рис 1 і 2). Якщо стіна має нерівності більш 10 мм, то наносити клейову масу слід маячковим способом – цей же спосіб найчастіше зустрічається на практиці. Важливо, щоб після притиснення плити до основи клейова суміш покривала не менше 50% поверхні.

Рис (3) Нанесення клейового складу на полімерній основі. Т.зв. клей-піна наноситься за допомогою спеціального пістолета. Її використання можливе тільки на добре підготовленій рівній поверхні. Монтувати на клей-піну можна тільки легкий утеплювач – пінопласт.

Рис (4) Приклеювання теплоізоляційних плит на площині фасаду повинно здійснюватися горизонтально і обов’язково зі зміщенням вертикального шва. Типові помилки тут.

Рис (5) Приклеювання теплоізоляційних плит на кутах фасаду повинно проводитися “в перев’язку”.

Рис (6) На кутах віконних і дверних пройомів монтуються спеціально підготовлені плити. Важливо не допускати в кутах стику теплоізоляційних плит.

Дізнатися про основні помилки, які допускають підрядники на етапі приклеювання утеплювача можна у відповідному розділі нашого сайту.