Утеплення фасадів > Статті > Що таке відливи

Що таке відливи

На заключному етапі теплоізоляції будинків пінопластом або мінеральною ватою встановлюють водовідливи для вікон. Відлив вікна — це пристосування, що служить для відведення води. Він закриває підвіконня і частина вертикальній площині під вікном. Продається в комплекті з бічними заглушками з пластику, які оберігають стіну від затікань. Водовідлив захищає віконну систему від попадання опадів, перешкоджає вологості стін і руйнування утеплювача. Також покращує зовнішній вигляд віконної конструкції, прикрашає фасад.

Види відливів для вікон і їх характеристики

Сучасні водовідливи виготовляють з металу і пластику. Металеві відливи найбільш поширені, бувають трьох видів:

  • з оцинкованої сталі;
  • поліестерові;
  • алюмінієві.

Відливи з стали покривають шаром цинку від корозії, їх товщина — 0,55 мм. Ці конструкції доступні за ціною, але не придатні в місцевостях, де часто випадають кислотні дощі, тому що схильні до корозії з-за впливу кислоти. Поліестерові карнизи виконують з оцинкованого металу з подальшим нанесенням декоративно-захисного покриття. Воно виготовляється з поліестеру, пастизола, поліуретану. Головні переваги поліестерових водовідводів — стійкість до кислотної середовищі, міцність, різноманітність колірної гами. Алюмінієві зовнішні віконні відливи відмінно витримують будь-які види опадів, міцні, добре забарвлюються в будь-який колір. Відливи для вікон з пластика використовують украй рідко через крихкість матеріалу при мінусових температурах. Для виробництва водовідводів також застосовують штучний або натуральний камінь.

Віконний відлив: розміри й особливості монтажу

Довжина водовідливу варіюється від 1200 до 6000 мм і залежить від товщини віконного отвору. Ширина буває від 50 до 400 мм, глибина — від 100 до 360 мм, товщина матеріалу — від 0,45 до 1,5 мм. Згідно з нормами стандартний водовідведення повинен мати:

  • 2 зливних отвори діаметром 8 мм при довжині профілю 600 мм;
  • 3 зливних отвори при довжині профілю більш ніж 600 мм.

Ухил відливу при установці становить від 5 до 30 %.

Відлив у вікна буде служити довго, якщо правильно підібрати матеріал і акуратно провести монтаж. Перед кріпленням водовідливів під них готують міцну основу з суміші цементу з піском. При установці водовідводів з металу використовують підвіконні підкладки, що забезпечують звукоізоляцію. Важливо ретельно обробляти щілини на стиках укосів і рами з відливом швидковисихаючим герметиком. Відливи не можна прибивати цвяхами чи прикручувати гвинтами. Ширина відливу повинна перевищувати ширину укосу більше ніж на 2 див.

Де знайти фахівця по установці водовідливів

Віконний відлив — це елемент, встановлення якого вимагає високого професіоналізму від майстра. Для того щоб уникнути помилок при самостійному кріпленні, краще звернутися до фахівців з багаторічним досвідом роботи. У компанії “Тепла Квартира” вам допоможуть вибрати потрібний колір і розмір водовідливу, проведуть його якісний монтаж. Не витрачайте сил, довірте турботу про красивий зовнішній вигляд будинку спеціально навченим людям.

Читати також

Чи потрібно встановлювати козирки при утепленні фасаду

Як утеплити фасад в новобудові