Утеплення фасадів > Статті > Яку грунтовку використовувати при утепленні

Яку грунтовку використовувати при утепленні

При теплоізоляції фасаду перед поклейкою пінопласту або мінеральної вати утеплять площину обов’язково ґрунтують. Сильновпитуючы поверхні обробляють ґрунтом на силікатній основі, щоб зменшити здатність до вбирання. Для обробки щільних основ з малим вологопоглинанням використовують пігментовані адгезійні ґрунтувальні суміші, що містять кварцовий пісок. Ґрунтування проводять перед фарбуванням зовнішніх стін для кращого зчеплення фарби з поверхнею.

Різновиди ґрунтовок та їх призначення

В залежності від компонентів складу виділяють кварцову і силіконову ґрунтовки. Кварцова ґрунтовка для фасаду, або бетонконтакт, збільшує адгезію підстав з гладких матеріалів високої щільності. Підвищує силу зчеплення фарби, штукатурки, плиткового клею до залізобетону, цегли, керамічних блоків. Цей будівельний розчин повинен містити кварцовий пісок, акрилові, латексні комбіновані добавки. Застосовується на очищених від бруду і жиру площинах, які можна змочувати. На полірованих метали, полімери, склі грунт не утримає декоративного фінішного покриття, його не можна наносити на проморожені стіни. Фасадні ґрунтовки з кварцовим піском під фарбування бувають акрилові, водорозчинні, зміцнюючого, проникаючого типів. Акрилові смоли у складі розчину сприяють високому зчепленню з матеріалом. Ґрунтовки на водній основі легко вбираються в поверхню, підходять для використання на пористих площинах з високим поглинанням води. Зміцнюючі ґрунти підсилюють адгезивні властивості стін, проникаючі — заповнюють пори і тріщини, поліпшуючи здатність відштовхувати воду і стійкість до корозії.

Силіконова ґрунтовка для фасаду служить для просочування цементно-вапняних, а також гіпсокартонних матеріалів перед оштукатурюванням і нанесенням водно-дисперсійних фарб. Годиться при покритті стель, обробці бетонних стін, цегляної кладки, дерев’яних площин. Силіконові добавки в складі ґрунту володіють водовідштовхувальними властивостями, посилюють щільність вапняних пористих основ, знижують ризик утворення висолів. Таку ґрунтовку не рекомендують наносити на погано вбираючі основи.

Навіщо потрібна ґрунтовка фасаду перед фарбуванням

Якщо необхідно пофарбувати фасад будівлі в певний колір, не можна наносити фарбу на непрограмовану поверхню, щоб запобігти утворенню цвілі і розтріскування фарби. Зовнішні стіни треба попередньо поґрунтувати. Перед ґрунтуванням їх повністю очищають, вимивають мильною водою, обробляють антисептиком уражені пліснявою місця. Ґрунтування перед фарбуванням забезпечує рівномірне проникнення фарби в оброблюваний матеріал.Фасадна ґрунтувальна суміш володіє наступними характеристиками:

  •  екологічність та антисептичні властивості;
  •  підвищення вологостійкості фасаду;
  •  посилення адгезії фарби з поверхнею;
  •  економія фарби під час фарбування.

 Замовляючи утеплення стін в компанії “Тепла Квартира”, ви отримуєте повний спектр послуг з повним дотриманням технологічних складових процесу теплоізоляції.  Ми гарантуємо високу якість виконаної роботи, поліпшення умов проживання та зовнішнього вигляду будинку. Почніть співпрацю з професіоналами своєї справи, зателефонувавши нам!

Читати також

Укоси при утепленні фасаду

Що таке відливи