Утеплення фасадів > Статті > Паропроникність матеріалів для утеплення фасаду

Паропроникність матеріалів для утеплення фасаду

Термін «паропроникність» часто фігурує в будівельній термінології. Він означає здатність будівельного матеріалу пропускати чи затримувати частки вологи, що міститься в повітрі при різній величині парціального тиску пари або рівнозначних показників атмосферного тиску з обох сторін утеплювача. Сьогодні попитом користується теплозахист будівель мінеральною ватою, пінопластом і пінополістиролом. Кожен з цих теплоізоляторів пропускає пар по-різному.

Паропроникність мінвати, пінопласту і пінополістиролу

Вата з мінеральних волокон володіє низькою теплопровідністю, високим шумопоглинанням, вогнестійкістю, а також паропроникністю, що робить її універсальним матеріалом для підтримки сприятливого мікроклімату в квартирі. Попри недешеву вартість, вона затребувана завдяки широкому спектру застосування. Мінераловатний утеплювач не затримує в собі вологу, утворену з пари, майже завжди залишається сухим. Присутність вологи в теплоізоляторі знижує термін служби.

Пінопласт — універсальний полімерний матеріал, який можна застосовувати для ізоляції всередині і зовні будинків. Паропроникність пінопласту в десять разів менше, ніж у мінвати. Цей матеріал краще встановити всередині приміщення, оскільки слабкі паропропускні характеристики можуть призвести до утворення конденсату і скупченню води на стиках. Щоб уникнути негативних наслідків, теплозахисну конструкцію з пінопласту слід встановити на зовнішні стіни будівлі.

Паропроникність пінополістиролу, виготовленого методом спінювання полімерів, дорівнює нулю. Він не годиться для утеплення всередині квартири, тому що спричиняє виникнення конденсату, а потім освіта води на місцях стику з поверхнею стіни. Оптимальним рішенням стане облаштування вентильованого фасаду. Тоді нульова паропроникність пінополістиролу не спровокує розвиток грибка і цвілі під теплоізолятором.

Що потрібно знати про паропроникності

Правильна теплоізоляція передбачає вибір і установку будматеріалу з урахуванням здатності пропускати пар. При виборі утеплювача необхідно знати наступні правила:

  • не зменшуйте показник паропроникності від внутрішніх шарів до зовнішніх;
  • у багатошарових конструкціях кріпите шари утеплювача з низьким рівнем паропровідності з теплих боків будинку;
  • монтуйте багатошарові конструкції по збільшенню паропровідності матеріалу.

Щоб ефективно захистити житло від холоду і заощадити гроші на плату за опалення, важливо знайти грамотного майстра, який знає і поважає будівельні норми. У компанії “Тепла Квартира” працюють висококваліфіковані спеціалісти, які нададуть вам повний спектр послуг по теплозахисту. Зробіть вибір на користь професіоналізму, зв’язавшись з нами за телефоном або онлайн.

Пожежна безпека мінвати
Пожежна безпека пінопласту