Утеплення фасадів > Статті > Пожежна безпека мінвати

Пожежна безпека мінвати

Ключовим чинником при проведенні теплозахисту квартир є вибір надійного матеріалу з високою вогнестійкістю. Пожежна безпека будівель залежить від стійкості теплоізолятора до займання, його здатності протистояти поширенню полум’я. Горить мінвата, запитують люди, які вибрали її для утеплення будинку.

Мінвата горить чи ні?

Мінераловатний утеплювач виготовляють на основі базальтових гірських порід. Цей матеріал відносять до класу негорючих (НГ), оскільки він не запалюється при температурі до 1500 °С. Мінвата відповідає таким нормам пожежної безпеки:

  • нездатність підтримувати горіння;
  • екологічність;
  • легкість монтажу;
  • стійкість до температурних деформацій.

Базальтова вата не виділяє отруйних речовин в процесі експлуатації і під час нагрівання. Вона не несе додаткове навантаження на фасад, а також на протипожежні огорожі. Серед всіх видів мінеральних утеплювачів — це самий пожежобезпечний, довговічний, стійкий до впливу хімічних речовин матеріал з високим рівнем поглинання шуму.

Особливості різних видів мінеральних теплоізоляторів

Гарний теплозахист забезпечують утеплювачі із шлаку, скловолокна, гірських порід каменю. Розглянемо, горить мінеральна вата з цих видів сировини. Найменш протистоїть вогню шлаковата, вона витримує температуру не більше ніж 250 °С. Вогнестійкість скловати до 450 °С, щоб уникнути пожежі, потрібно не допускати її перегріву вище межі вогнестійкості. Даний матеріал краще використовувати на поверхнях, не схильних сильному нагріванню. Теплоізоляційні конструкції з кам’яних гірських порід не втрачають своїх фізико-механічних властивостей при температурі до 700 °С. Працівники провідних будівельних компаній неодноразово проводили експерименти, які підтвердили високий рівень протидії вогню утеплювача з базальту та інших порід каменю.

Де знайти фахівців з установки мінвати

Помилково вважати, що виконати теплоізоляцію будинку за допомогою мінераловатних плит можна самостійно. Без певних знань складових процесу утеплення і багаторічного досвіду не можна точно дотримати технологію монтажу. Невелика похибка призведе до зниження строку служби захисної конструкції. Щоб не витратити гроші на вітер, довірте створення комфорту в будинку кваліфікованим майстрам з компанії “Тепла Квартира” Наші фахівці підберуть для кожного замовника найбільш прийнятний варіант теплозахисту. Ми працюємо з матеріалами високої якості і даємо гарантію на надані послуги.

Пожежна безпека пінопласту
Чи варто утеплювати квартиру своїми руками