Утеплення фасадів > Статті > Що таке термопанелі?

Що таке термопанелі?

Утеплення фасаду термопанелями — сучасне технологічне розв’язання питання зменшення витрат на опалювання будівлі шляхом підвищення його енергоощадних властивостей. Оздоблення будинку термопанелями допомагає зберегти тепло, а також забезпечити будовою гарний зовнішній вигляд. З яких матеріалів виготовляють і де застосовують ці конструкції?

Термопанелі для фасаду: види і характеристики

Двошарові панелі утеплення фасадів представляють із себе пластини, що складаються з шару теплоізолятора і декоративного покриття. Утеплювальні функції у них виконують мінеральна вата, пінополіуретан або пінополістирол. На зовнішню поверхню панелі наносять полімерно-піщане покриття, що повторює фактуру цегли, дерева, натурального каменю. Тришарові панелі мають підкладку з деревостружкової плити OSB, вони більш міцні, вологостійкі, служать довше. Чотиришарові — оснащені вогнетривким матеріалом для посилення пожежної безпеки будівлі. Термопанелі фасадні з пінопласту для утеплення стін випускають у формі плит товщиною від 20 до 100 мм, з нанесеним захисним покриттям з кварцового піску і декоративним шаром з мармурової крихти. Їх легко кріпити до поверхні, не потрібно обробляти будівельними сумішами і фарбувати.

Облицювання термопанелі фасадної буває таких видів:

  • керамогранітна;
  • клінкерна;
  • з глазурованої кераміки.

Всі декоративні стінні лицювальні термопанелі придатні для використання в приватних і багатоповерхових будинках.

Переваги фасадних панелей з утеплювачем:

  • висока теплоізоляція;
  • стійкість до низьких температур, ультрафіолету, опадів;
  • пожежна безпека;
  • захист від поразки цвіллю, грибком, гризунами;
  • відсутність навантаження на стіни і фундамент;
  • механічна міцність;
  • екологічність.

Термоплити фасадні: особливості застосування

Технологія утеплення поліфасадними плитами — швидкий метод теплоізоляції, що виключає ґрунтування та виштукатурювання поверхні стіни. Ці матеріали складаються з захисно-декоративного шару з білого цементу з добавками полімеризуючих компонентів, а також армуючого фіброволокна і термоізолюючого покриття з полістиролу або базальту. Термоплити легко монтувати, закріпивши на площині анкерами. Поліфасадна технологія теплозахисту скорочує витрати часу на етапах установки, надає солідний вигляд будинку завдяки ідентичності з фактурою дорогого каменю, дозволяє змінювати колір фасаду. Під час експлуатації термоплити не розтріскуються і не облущуються протягом не менше 30 років.

Якісно виконати процедуру утеплення стін термопанелями новачкові досить непросто. Необхідно правильно вирівняти стіни перед монтажем, щоб уникнути поганого зчеплення матеріалу зі стіною. Грамотно встановити декоративну панель з утеплювачем можуть фахівці компанії “Тепла Квартира”. Наші висококваліфіковані майстри мають багаторічний досвід роботи з теплозахисними конструкціями різних марок, тому виконають термоізоляцію швидко і надійно.

Читати також:

Як утеплити чешку?
Як утеплити будинок царської будівлі?