Утеплення фасадів > Статті > Як утеплити будинок царської побудови?

Як утеплити будинок царської побудови?

До царським будівель належать будинки, зведені до перевороту 1917 року, розташовані в основному в центральній частині міста. Багато з них мають статус пам’ятки архітектури, є об’єктами культурної спадщини країни. З плином часу історичні будівлі покриваються тріщинами, крізь які проникають волога і холод, їх фундамент потребує зміцнення чи заміну. Захистити будівлі від руйнування, повернути їм колишню красу і доглянутий вигляд може процедура теплоізоляції.

З чого складається процес утеплення історичної будівлі

Починати теплозахист старої будівлі потрібно з шурфления фундаменту. Якщо він роз’їхався, слід пов’язати його металевою арматурою, після залити бетоном. При реконструкції підлоги необхідно розібрати дерев’яний настил і якщо дошки не прогнили більш ніж на 30 %, очистити металевою щіткою. Лаги також очищують, обробляють розчином, підвищує вогнестійкість, прикріплюють гідроізоляційну плівку. На плівку укладають шар утеплювача, лаги покривають плівкою для пароізоляції між балками, поверх стелять нові дошки. Оптимальний варіант теплозахисту підлоги — цементна стяжка з керамзитом. Перед засипанням матеріалу внапуск укладають гідроізоляцію і вирівнюють рівень підлоги.

Зовнішнє утеплення стін з подальшим монтажем облицювального матеріалу підійде жителям каркасних і дерев’яних будинків. На ці будівлі переважно встановлюють систему вентильованого фасаду. Мінеральна вата — основний вид теплоізоляції для навісної конструкції, вона забезпечує паропроникність, не горить. Товщина теплозахисного шару повинна бути не менше 100 мм. Правильно обладнаний вентфасад складається з таких елементів:

  • теплоізоляційного шару;
  • вітро-гідроізоляційної мембрани;
  • зазору для вентиляції;
  • облицювального шару.

Вітро-гідроізоляційна мембрана захищає конструкцію від намокання, знижує тепловтрати будинку, запобігає скупчення пари. Через зазор для вентиляції пар, що утворився в приміщенні, вільно виходить назовні.

Перед початком роботи слід облаштувати водовідведення, потім приступити до очищення стін, ремонту пошкоджень і оштукатурювання.

Термоізоляція без негативних наслідків

Специфіка конструкції царських будівель вимагає грамотного підходу й високої кваліфікації від майстрів. Тільки фахівцеві під силу вибрати найбільш підходящий для вашого будинку утеплювач, точно розрахувати його кількість, а також правильно монтувати, не порушивши архітектурне оформлення будівлі. Професійні висотники з компанії “Тепла Квартира” готові повернути вашому житлу комфорт і красу. Багаторічний досвід в сфері промислового альпінізму дозволяє нашим фахівцям виконувати роботи будь-якого рівня складності у визначені замовником терміни.

Читати також:
Чи варто утеплювати квартиру в період міжсезоння
Як утеплити квартиру на останньому поверсі