Утеплення фасадів > Статті > Що таке вентильований фасад

Що таке вентильований фасад

У наші дні, коли рахунки за опалення зростають, люди намагаються заощадити гроші за оплату енергоресурсів.  Один з популярних способів утеплення будинку – установка вентильованого фасаду. Що таке вентфасад? Які його функції?

Навісний фасад: різновиди конструкції і матеріалів для обробки

Вентильовані фасади, що це таке?  З яких елементів вони складаються?  Вентильований фасад – це система, утворена з облицювальних матеріалів, що закріплюються до стіни на каркас зі сталі або алюмінію.  За зазору між стіною і облицюванням циркулює повітря, що прибирає конденсат і вологу. Система включає кронштейни для закріплення до стіни, елементи кріплення і направляючі, утеплювач, захисні плівки, вентиляційний зазор, облицювання.

Бувають каркасний і безкаркасний методи побудови вентфасада.  При каркасному методі спочатку встановлюють арматуру, для обрешітки застосовують конструкції з дерева, алюмінію і нержавіючої сталі.  В облаштуванні каркаса важлива правильність розмітки, щоб забезпечити міцність і рівну поверхню при обробці. Безкаркасним методом користуються, коли облицювальний матеріал самостійно формує стіну.  Щоб стіна не впала, слід користуватися арматурою. В її нижньому і верхньому ряду з метою вентиляції обов’язково необхідно залишити вертикальні шви без обробки будівельним розчином. Облицювання навісного фасаду виконують з керамограніта, фіброцементних плит, дерева, панелей зі скла.

Технологія монтажу навісної конструкції

Розібравшись, що таке вентильований фасад, вивчимо особливості його монтажу.  Навісну конструкцію кріплять, дотримуючись наступного порядку:

  •  очищення основи, закладення тріщин, оштукатурювання;
  •  кріплення кронштейнів;
  •  покриття пароізоляційною плівкою;
  •  укладка утеплювача, створення вітрозахисного бар’єру;
  •  фіксація напрямних для вентиляції;
  •  установка облицювання.

Вентильований фасад: недоліки та переваги

Перш ніж почати утеплення за допомогою вентфасада, потрібно врахувати його позитивні і негативні якості.  До позитивних відносять хорошу тепло- і звукоізоляцію, стійкість до впливу погоди.

Основними недоліками навісних систем утеплення є:

  •  низький рівень пожароустойчивости;
  •  складність установки, підвищений ризик виникнення конструкційних помилок;
  •  можливість появи корозії металевого каркаса;
  •  висока ціна витратних матеріалів.

Щоб досягти найкращих результатів теплоізоляції, а також уникнути проблем з монтажем вентильованих фасадів, фахівці рекомендують утеплювати будинок мінеральною ватою або пінопластом.  Ці утеплювачі відносно недорогі, забезпечують відмінну шумоізоляцію, стійкі до хімічного впливу. Мінеральна вата володіє ще й підвищену вогнестійкість.

При виборі будь-якого виду теплоізоляції важливо доручити виконання будівельних робіт бригаді професіоналів.  Замовити якісне утеплення з додатковою гарантією вигідно в компанії “Тепла Квартира”. Не втрачайте часу, звертайтеся до майстрів високого рівня!

Читати також

Все про армуючу сітку для штукатурки
Чи варто утеплювати фасад взимку