Утеплення фасадів > Статті > Як правильно використовувати екструдований пінополістирол

Як правильно використовувати екструдований пінополістирол

Як правильно використовувати екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол – новий популярний матеріал для теплоізоляції, одержуваний після змішування гранул полістиролу зі вспіненою речовиною при високій температурі і тиску.  Його часто використовують при теплоізоляції підлог, фундаментів, дахів, фасадів, трубопроводів.

Найщільніший екструдований пінополістирол для фундаменту

Вибираючи пінополістирол, потрібно враховувати щільність і товщину утеплювача.  Матеріал випускають в плитах товщиною 30-100 мм. Щоб пласт утеплювача вийшов більш щільним, його кріплять у два шари.  Для теплозахисту фундаменту використовують пінополістирол щільністю від 35 кг / м3, для цоколя – матеріал з антіпереновимі добавками.  Щільність і товщина утеплювача варіюються в залежності від виду утеплення. Щільність буває від 33 до 38 кг / м3, товщина – 30, 40 і 50 мм.

 Утеплення фасаду екструдованим пінополістиролом

Процес утеплення зовнішніх стін починають з очищення від пилу і бруду.  При наявності цвілі слід ретельно зачистити поверхню, обробити антисептиком і повністю заґрунтувати утеплять площа.  Щоб пінопласт не зламався під час монтажу, потрібно звертати увагу на його щільність. Вона повинна становити не менше 25 кг / м3.  Найкраща марка пінополістиролу для фасадів – ПСБ-25.

Утеплення фундаменту екструдованим пінополістиролом

Сьогодні актуально утеплювати фундамент екструдованим пінополістиролом для збереження тепла і продовження терміну експлуатації будівлі.  Цей матеріал володіє такими перевагами:

  •  морозостійкість;
  •  низька паропроникність;
  •  вогнестійкість;
  •  відсутність водопоглинання
  •  можливість застосування на нерівних поверхнях.

При теплоізоляції потрібен утеплювач щільністю понад 35 кг / м3 і товщиною 30-100 мм, з антипиреновими компонентами в складі.  Перед початком будівельних робіт фундамент слід відкопати, очистити від ґрунту і будівельного сміття, прибрати залишки гідроізоляції.  Проводити утеплення фундаменту ЕППС рекомендують на об’єктах, які не відчувають навантажень через ґрунт.

Утеплення цоколя екструдованим пінополістиролом

Щоб зменшити тепловіддачу будинку, розумно провести теплоізоляцію його цоколя.  Під час теплозахисних робіт цоколь очищають від забруднень і старої обробки, з метою гідроізоляції обробляють бітумною мастикою і приклеюють на неї матеріал.  Потім для повної герметизації замазують шви рідким бітумом, шпаклюють утеплювач гідроізоляційною суміщу, застосовуючи армуючу сітку, і приступають до фінішної обробки.  Утеплення цоколя ЕППС можна проводити на етапі зведення будівлі, а також після будівництва.

Для надійної теплоізоляції будинку важливо звернутися до кваліфікованих фахівців.  Співробітники компанії “Тепла Квартира” точно визначать необхідну кількість, щільність і товщину екструдованого пінополістиролу для якісного теплозахисту.

Читати також

Як вибрати базальтову вату
Що таке вентильований фасад