Утеплення фасадів > Статті > Як вибрати базальтову вату

Як вибрати базальтову вату

Базальтова вата – один з кращих універсальних утеплювачів.  Її використовують при утепленні фасадів, підлоги, покрівлі, димарів.  Який базальтовий утеплювач краще вибрати?

Базальтова вата для утеплення стін і фасаду

Для теплозахисту зовнішніх стін потрібен матеріал високої твердості.  Щільність вати для штукатурного шару повинна бути вище, ніж для вентильованого, щоб витримати покриття штукатуркою.  Під час установки навісного фасаду враховують видуваємість волокон. На початку теплоізоляції на стіну кріплять пароізоляційну плівку.  Металевий профіль встановлюють вертикально, його заповнюють ватою, яку приклеюють і закріплюють дюбелями. На утеплювач зверху монтують вітрозахисну мембрану.  Перед фінальною обробкою сайдингом з тонких рейок споруджують обрешітку. Вона потрібна для вентиляційного прошарку. Потім переходять до облицювання.

Базальтова мінеральна вата – утеплювач плита

Цей матеріал виробляють з вулканічної породи – базальту.  Спочатку його дроблять, потім нагрівають до розплавлення. Отриману масу роздмухують до появи мікроволокон.  Щоб їх з’єднати, застосовують клей на основі фенолформальдегіду. Вата екологічна, випускається у формі листів.  Базальтові плити для утеплення фасаду мають відмінні характеристиками:

  •  вогнестійкість;
  •  теплоємність;
  •  звукоізоляція;
  •  вологостійкість;
  •  стійкість до утворення грибка і цвілі;
  •  довговічність.

Працювати з утеплювачем потрібно при температурі не нижче +20 ° С і вологості не більше ніж 30-40%.  Не можна допускати протягів. За допомогою цього утеплювача виконують навісний або мокрий фасади.

 Утеплення стін і балкона базальтовою ватою

Щоб виконати теплозахист балкона, його потрібно засклити.  Потім приступити до утеплення ватою високої щільності з подальшим оштукатурюванням або використанням рулонного утеплювача під обшивку вагонкою.

При утепленні стін під штукатурку потрібно очистити поверхню від пилу, просочити ґрунтовкою, приклеїти утеплювач.  Після затвердіння клейової маси ватяні листи закріплюють дюбелями, покривають штукатурним розчином з використанням армуючої сітки і декорують фінішною обробкою.  Коли виконують утеплення під обшивку, проводять гідроізоляційну обробку стін. Потім конструюють обрешітку з дерева або металу, в простір між балконними площиною і обшивкою поміщають утеплювач.  Верх утеплювача покривають гідроізолюючою плівкою, після обшивають фінішним матеріалом.

Утеплення фасаду базальтовою ватою під штукатурку

Для теплозахисту фасаду потрібен утеплювач високої щільності.  Це можна пояснити більшою вагою шару штукатурки.Щоб ізолювати зовнішні стіни від холоду, по периметру будинку встановлюють цокольний профіль, потім клеять ватяні листи, додатково засвердлити їх дюбелями.  Теплоізолятор покривають цементним розчином, укладають армуючої сітки, декорують фінішною сумішшю.

При відсутності навичок укладання покриття стін виходить нерівним, штукатурка тріскається і відпадає.  Уникнути негативних наслідків неправильного утеплення допоможуть досвідчені майстри з компанії “Тепла Квартира”.  Не ризикуйте, замовте теплоізоляцію у професіоналів!

Читати також

Що таке вентильований фасад

Все про армуючу сітку для штукатурки