Утеплення фасадів > Статті > Які дюбеля застосовують при утепленні фасадів

Які дюбеля застосовують при утепленні фасадів

Надійне утеплення неможливо без щільного закріплення теплоізоляційного матеріалу до зовнішньої стіни. З цією метою використовують дюбелі — спеціальні пристосування, великі капелюшки яких формою нагадують парасольки. Кріпильні елементи для кожного виду утеплювача підбирають, враховуючи його особливості.

З чого складаються дюбеля

Найчастіше теплозащитная конструкція виконана з м’якого матеріалу. Її цілісність легко порушити, якщо під час монтажу прибити до стіни цвяхами. Щоб уникнути псування утеплювача створили дюбеля — деталі, які допомагають міцно зафіксувати його на поверхні фасаду. Вони складаються з капелюшка, розширювальної шайби, розпірного елемента, цвяха і анкерної гільзи. Капелюшок допомагає розподілити навантаження по всій поверхні матеріалу, щоб уникнути пошкодження. Розширювальна шайба потрібна, коли необхідно розширити площу капелюшки для додаткового розподілу навантаження. Розпірний елемент гарантує фіксацію утеплювача, створює силу тертя на площині. Цвях забивають у розпірний елемент з метою максимально щільного кріплення теплоізолятора. Анкерна гільза посилює фіксацію, але є складовою частиною не всіх дюбелів.

Основні типи дюбелів

Для утеплення фасадів та теплозахисту покрівлі випускають кріплення з різними складовими. Дюбелі для теплоізоляції стін бувають таких типів:

  • із цвяхом з пластику;
  • c цвяхом з оцинкованої сталі;
  • з термоголовкою.

Пластикові кріплення відрізняються низькою вартістю, годяться лише при роботі з утеплювачами малого ваги, наприклад, пінопластом. Дюбеля з оцинкованим цвяхом витримують велике навантаження, але можуть стати зоною витоку тепла. Їх комплектуючі випускають з ударостійкого поліпропілену. Кріплення з термоголовкою містять металевий цвях, для зменшення їх теплопровідності на кінець анкерної гільзи встановлюють голівку з полімеру. Ці дюбелі ідеальні при монтуванні базальтової мінеральної вати. На одну плиту теплоізолятора стандартних розмірів необхідно 5-7 закріплювачів.

Правила монтажу кріпильних елементів

Перед початком монтування теплозахисної конструкції до фасаду важливо правильно розрахувати довжину дюбеля. До товщині утеплювача потрібно додати 50 мм, потім додати товщину обробки, якщо вона присутня на фасаді під утеплювачем, та закласти 50 мм на кривизну стін.

Закріплення дюбелів складається з таких етапів:

  • розмітка місць установки;
  • свердління отвору на утеплюваної площині через плити теплоізолятора;
  • видалення пилу з отвору;
  • монтаж дюбеля в отвір і притиск до утеплювача;
  • установка цвяха в дюбель і забивання до повної фіксації на стіні.

Від якості кріпильних елементів, а також їх вмілого монтування залежить термін служби теплозахисного матеріалу.Фахівці компанії “Тепла Квартира” володіють багаторічним досвідом роботи з різними утеплювачами.  Професійні майстри підберуть і встановлять оптимальний утеплювач для вашого будинку, строго дотримуючись будівельні норми. Наберіть наш номер, щоб отримати безкоштовну консультацію з вас питань.

Властивість матеріалів для утеплення фасаду
Пожежна безпека мінвати